Bankacılık işlemlerinin tümünü yapmak ve Ziraat Bankası'ndaki mevcut kişisel hesapları yönetmek internet bankacılığı ile son derece kolay ve hızlı. Ziraat Bankası internet şubesi aracılığıyla haftanın yedi günü ve günün her saatinde internet üzerinden işlem gerçekleştirmek mümkün. Ziraat Bankası internet şubesinden yararlanmak isteyenlerin vadesiz hesap oluşturması yeterlidir. SMS Hatırlatma özelliğini kullanarak Ziraat Bankası İnternet Şubesi üzerinden kişisel hesaba EFT, havale geldiği zaman, otomatik ödeme talimatının yerine getirilmesi için hesapta yeterince para olmadığı zaman, vadeli hesap dönüşünde, devlet tahvili, repo, hazine bonosu ve Eurobond dönüşünde ve günlük fonların fiyatları hakkında bilgi talebinde bulunulabilir.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şubesi İle Yapılabilecek İşlemler Nelerdir?

Para Transfer İşlemleri: Hesaplar arası havale, vadeli/vadesi altın hesabından başka hesaba havale, son 20 ile havaleyle işlem, havale talimatı, vadesiz hesaptan başka banka hesabına/KKTC banka hesabına havale, cebe havale, EÖS/EFT, son 20 EFT ile işlem, kayıtlı ödeme görüntüleme/ yeni kayıt oluşturma/güncelleme yapma/silme/ödeme yapma, Başka banka kredi kartına ve KKTC kredi kartına elektronik ödeme sistemi, toplu transfer işlemi, toplu transfer listesi, ithalat dosya açılış işlemleri/izleme/transfer/iptal işlemleri, döviz transfer giriş (SWIFT)/izleme ve iptal.

Yatırım İşlemleri: Vadeli hesap açma/para çekme/para yatırma/hesap kapatma, vadeli altın hesabı açma/para yatırma/para çekme/hesap kapatma, vadesi altın alış ve satış, birikimli hesap açma, dönem ödemeli hesap açma, vefalı hesap açma, biriken vadesi altın alış talimatı, gram altın alış ve satış, gram altından vadesiz altına dönüşüm yapma, döviz alış ve satış, dövizden başka döviz alış ve satış, eurobond alış ve satış, repo, bono ve tahvil alış/satış/halka arz talep, kira sertifikası alış ve satış, başak hesap iptal, yatırım hesabı kapatma, başak hesap tanımlama, yatırım ekstre görüntüleme, yatırım portföy görüntüleme, fon talimatları, büyüyen çocuk fon talimatları, altın alım talimatları, bono ve tahvil halka arz işlemleri, uygunluk anketi, yatırım vergi raporu.

Fatura İşlemleri: Telefon, doğal gaz, elektrik, su, TV faturaları ödeme işlemleri, otomatik fatura talimatı/ekleme/iptal/güncelleme/ödeme durumu görüntüleme.

Cebe TL Yükleme İşlemleri:

Turkcell, Vodafone, Avea, kayıtlı numara TL yükleme.

Sigorta ve Vergi İşlemleri: Emekli Sandığı yapılandırma, SGK MOSİP, MTV, Gümrük Vergisi, Tapu Harcı, Trafik Cezası, KDV, Belediye Vergileri, Gelir Vergisi Stopajı, GMSİ, Yıllık Gelir Vergisi, Diğer Vergiler.

Eğitim ve Bağış: ÖSYM, MEB, KYK, Üniversite harç ve sınav ödemeleri, Ziraat finans grubu işe alım sınavları, TSK Eğitim Vakfı, 15 Temmuz Demokrasi Hesabı Bağışı, Beşir Derneği, Cansuyu, Deniz Feneri, Darüşşafaka, İHH İnsani Yardım Vakfı, Türkiye Diyanet Vakfı, LÖSEV, Kızılay, TSK Mehmetçik Vakfı, Türk Hava Kurumu, Yardımeli, Omurilik Felçlileri Derneği, Ziçev, Yeşilay Derneği, Yeryüzü Doktorları Derneği.

Fiyat ve Oranlar: Çapraz Kurlar, bono/tahvil, Eurobond, döviz, gram altın, yatırım fonları, kredi sertifikası kredi, repo, mevduat, vadeli/vadesiz altın, kazandıran bankkart.

OGS ve Diğer Ödemeler, tüm Bankkart ve Kredi Kartı işlemleri, Ziraat Sigorta işlemleri, Ziraat Hayat ve Emeklilik İşlemleri, Ziraat Yatırım İşlemleri (Borsa), Kredi İşlemleri, Çek ve Risk Raporu işlemleri, Kişisel hesap yönetim işlemeleri, üye iş yeri işlemleri.

Bunlar da ilginizi çekebilir;

Garanti İnternet Bankacılığı Nasıl Kullanılır?

Yapı Kredi İnternet Bankacılığı Nedir, Giriş Nasıl Yapılır?

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Ziyaretçi Yorumları (0)

Yorum Bırakın

[ Yoruma cevap yazmaktan vazgeç ]
E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar (*) ile işaretlendi!