Yapı Kredi İnternet Bankacılığı Nedir, Giriş Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi İnternet Bankacılığı Nedir, Giriş Nasıl Yapılır?

Bankaların günden güne hizmetlerini çeşitlendirmesi ve bunun yanı sıra teknolojik imkanların da artış göstermesi, insanlara büyük kolaylıklar sağlıyor. Artık internet bankacılığı adını verdiğimiz bir sistem sayesinde banka şubelerinden yapabildiğiniz her işlemi cep telefonları ve internet üzerinden de yapabiliyorsunuz. Türkiye'nin en kurumsal bankalarından birisi olan Yapı Kredi, tüm bankacılık işlemleriniz için internet bankacılığını 7/24 aktif tutuyor. Şubeye gitmeden internet üzerinden kredi ödeme, para yatırma, fatura ödeme başta olmak üzere birçok işlemi sorunsuz gerçekleştirmek için Yapı Kredi üzerinden internet bankacılığını kullanabilirsiniz.

Bireysel İnternet Şubesi Nasıl Kullanılır?

Yapı Kredi'nin internet şubesinden faydalanmak için öncelikle bankanın bir müşterisi olmanız gerekiyor. Bu sistemden yalnızca aktif banka müşterileri faydalanabiliyor. Yapı Kredi internet bankacılığı giriş işlemleri için öncelikle bir şifre edinmeniz gerekiyor. Bunun ardından TC kimlik numaranız ya da hesap numaranız ile birlikte aldığınız şifre üzerinden internet bankacılığı sistemine giriş yapabilirsiniz.

Bilgisayarlar üzerinden giriş yapabileceğiniz gibi, cep telefonlarından da internet bankacılığı sistemi kullanılabiliyor. Bu anlamda Yapı Kredi'nin bireysel mobil uygulamasını App Store ve Google Play Store üzerinden ücretsiz olarak indirebilir ve giriş yapabilirsiniz. İnternet bankacılığı sisteminde uygulamayı indirmek, şifre edinmek ve site içerisinde tüm işlemleri yapmak ücretsizdir.

Yapı Kredi İnternet Şifresi Nasıl Alınır?

Yapı Kredi üzerinden bireysel internet şubesi şifrenizi direkt olarak internet üzerinden alabilirsiniz. Yapı Kredi internet şubesine giriş yaptığınız zaman Şifre Al / Şifremi Unuttum butonu üzerinden şifrenizi edinebilirsiniz. Bu kısımdan tek şifre alabilir ve bunun yanı sıra kullanıcı kodunu unuttuysanız TC kimlik numaranızla giriş yapabilirsiniz. Yapı Kredi internet şubesine girişlerde tek kullanımlık şifre kullanılması zorunludur.

Bireysel internet şubesi üzerine üye olduktan sonra başvuru esnasında belirttiğiniz cep telefonuna tek kullanımlık bir şifre gönderilir. Bu tek kullanımlık şifre üzerinden tüm işlemleri yapmaya başlayabilirsiniz. Alacağınız şifre ile ilgili olarak daha sonradan istediğiniz tüm değişiklikleri yapabilirsiniz. Ayrıca banka üzerinde iletişim bilgileri güncel olarak yer almayan ya da iletişim bilgileri değişen kişilerin banka şubesine giderek bilgilerini güncellemesi gerekebilir.

Yapı Kredi İnternet Bankacılığı İle Hangi İşlemler Yapılabilir?

Yapı Kredi İnternet Şubesi, müşterilerine 500'e yakın işlem seçeneği sunuyor. Bu sistem sayesinde banka şubelerinden yapabileceğiniz tüm işlemleri direkt olarak cep telefonları üzerinden de yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra gün geçtikçe fonksiyonlarını genişleten Yapı Kredi, internet bankacılığı sistemiyle yapabileceğiniz işlem seçeneklerini yükseltiyor.

İnternet Bankacılığı İle Kredi Başvurusu Yapabilir miyim?

Yapı Kredi İnternet Şubesi üzerinden tüm kredi türlerine başvuru yapabilirsiniz. Bunun için menüden kredi başvurularına giriş yapmanız yeterli olacaktır. Ayrıca başvurusunu şubelerden yapan kişiler, kredinin durumunu internet bankacılığı sisteminden takip edebiliyor. Sistem üzerinden Kredi menüsüne giriş yaptıktan sonra Başvuru İzleme kısmından yaptığınız kredi başvurularının durumunu görüntüleyebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

İLK YORUMU SİZ YAZIN