Yapı kredi cüzdan
, klasik internet bankacılığı kalıplarından uzaklaştırılmış, iphone ya da android cihazlarda kullanılabilecek, ayrıntılı

Worldcard kampanyalarına yer verilmiş bir mobil uygulamadır. Özellikle World program ortaklığının pek çok avantajı bu uygulama üzerinden takip edilebiliyor. Üstelik uygulama yüklendikten sonra World program ortaklığının kullanıcıya özel kampanyaları bildiri olarak gelmeye başlıyor. Özelikle alışveriş ve marka tutkunları için en yakın alışveriş merkezlerinden, markalara kadar birçok bilgiyi bu uygulama sayesinde edinmek mümkün. Ayrıca temassız ödeme kolaylığı Yapı Kredi cüzdanda en çok kullanılan özellik.

Yapı Kredi Cüzdan Uygulamasından Neler Yapılabilir?

Uygulamanın Ana sayfasında kullanıcıya özel world kampanyaları yer almaktadır. En yakın world program ortaklı üye işyerlerine ulaşmak için yine aynı program üzerinden hizmet almak mümkündür. Buna benzer olarak en yakın alışveriş merkezinin kontrolü yapılabilir ve bünyesinde bulundurduğu markalar ile ilgili detaylı bilgi alınabilir. Hatta kişiye özel World kampanyalarının en yakın nerede kullanılabileceği bilgisi de uygulama tarafından kullanıcılara sağlanan bir diğer hizmet. Dikkat edilmesi gereken nokta sadece kullanıcıya tanımlanmış World kampanyalarından yararlanılabilir. En çok merak edilen kredi kartı güncel borç bilgisi, en son kesilmiş ekstre, gelecek dönem taksit bilgisi, ödeme tarihleri bu uygulama üzerinden takip edilebilmektedir. Ayrıca yapılan son alışverişin, hangi saatte, nerede, ne tutarda yapıldığına dair detaylı sorgulaması yapılabilir. Ana kartta, ek kartta ya da sanal kartta kalan kullanılabilir limit ya da puan sorgulaması da yine yapı kredi cüzdan uygulamasından kolaylıkla sağlanabilir. Puanların geri alım tarihleri de gözlemlenebileceğinden, süresi dolmadan kullanım sağlanabilir.

Yapı Kredi Cüzdan İle Mobil Ödeme Nasıl Yapılır?

Bunların yanında alışverişlerde kart kullanma zahmeti ortadan kalkıyor. Cüzdana bile dokunmadan sadece pos cihazına android telefon gösterilerek ödeme gerçekleştirilebiliyor. tek gereken telefonun NFC özelliğini taşıyor olması. Öncelikle Google play' dan

Yapı Kredi Cüzdan uygulaması indirilmelidir. Aynı zamanda kullanılan kartın da mobil ödemeye açık olması gerekmektedir. Bu ayarlar bölümünden kolaylıkla yapılabilir. Telefon NFC özelliği de aktif hale getirildikten sonra alışverişler kartsız olarak telefon yoluyla gerçekleştirilebilir. İşlemler sadece birkaç dakika alacak ve sonraki zamanlarda mobil ödeme imkanı sağlayacaktır. Ödeme için tek yapılması gereken telefonu pos cihazına yaklaştırmak. Hatta yapı kredi cüzdan uygulamasını bu işlem için açmaya gerek yoktur. Bu işlem şifreli ve şifresiz olarak iki şekilde yapılmaktadır. 50 tl ve altındaki işlemler için şifre tuşlamaya gerek kalmazken 50 tl üzerindeki işlemlerde pos cihazı alışverişin tamamlanması için kart şifresini isteyecektir. Bu özelliğin kullanılabilmesi için pos cihazının da temassız ödeme alır özellikte olması gerekmektedir. Birçok işyerinde kullanılmaya başlanan temassız pos cihazları mobil ödemeleri artık kolaylıkla almakta. Sadece telefona yüklenen bu mobil uygulama sayesinde telefon şubesini aramaya ya da şubeye gitmeye gerek kalmadan birçok hizmet alınabiliyor. Günlük hayatın yoğunluğunda bankacılık işlemlerinin kolay halledilebilmesi açısından oldukça yararlı bir uygulama olduğundan söz etmem mümkün.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Ziyaretçi Yorumları (0)

Yorum Bırakın

[ Yoruma cevap yazmaktan vazgeç ]
E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar (*) ile işaretlendi!