Bütün GSM operatörleri müşterilerine bir telefon numarası tahsis ederler. Ancak, kişiye özel verilen bu telefon numarasını hat sahibi değiştirebilir. Bu işlemi kişi başkaları tarafından mesaj veya aranma yolu ile rahatsız ediliyorsa, kişi telefon numarasının akılda kalması güç bir numara olduğunu düşünüyorsa vs. gibi sebeplerden dolayı talep edebilmektedir. Telefon numarasını değiştirmek için gerekli birimlere başvurarak talep iletmek yeterli olmakta ve hat sahibi istediği şekilde farklı bir telefon numarası kullanmaya başlamaktadır.
Hat Değiştirmeden Yeni Numara Alma

Vodafone, kişiye numara değiştirme hizmeti sunan operatörlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Vodafone üyesi hat sahipleri, hatlarını değiştirmek durumunda kalmadan, sadece telefon numaralarını değiştirme haklarına sahip bulunuyorlar. Bundan önce, yeni numara alabilmek, yeni bir hat satın alma işlemi ile mümkün olmaktaydı. Artık Vodafone’da hat sahibi bir kişi, hattına ait numarasını değiştirmek istediğinde yeni bir hat satın almadan değişiklik yapabilir. Bunu için Vodafone’a gerekli başvuruyu yaparak yeni numarasına kavuşabilmektedir. Numara Değişikliği İşlemi Nasıl Yapılır? Vodafone’da hattını değiştirmeden yeni numara almak için Vodafone Müşteri Hizmetleri’ni arayarak talebinizi iletmeniz yeterlidir. Gerekli işlemler yapılarak bu talebiniz yerine getirilecektir. Vodafone müşterileri GSM numaralarını değiştirmek için Vodafone cep merkezlere veya 05425420000 müşteri hizmetlerine talepte bulundukları zaman, işlemin gerçekleştiğine dair bilgi vermek üzere aboneye bir kısa mesaj iletilir. Bilinmesi Gerekenler

Yeni hat almadan numara değiştirme talebinde bulunmak, kişiye ağır bir külfet getirmez. Numara değişikliği ücreti 18,9 TL’dir. Numara değişikliği işlemi yapılırken kişi mevcut bütün haklarını yeni numarasına aktarabilir. Normalde, yeni hat alındığında, mevcut haklar ve hâlihazırda sahip olunan bakiye yeni hatta aktarılamamaktadır. Ancak, hat değiştirmeksizin yapılan numara değişikliği işleminin ardından kişi, mevcut haklarını ve sahip olduğu bakiyeyi olduğu gibi kullanmaya devam edebilmektedir. Böylece kişi herhangi bir kayba uğramadan numarasını kullanmaya başlayabilmektedir. Ayrıca numara değişikliği yapan abonelerin numaralarında bulunan 054 ile başlayan yasal rakamlar değiştirilmemek koşuluyla, numaralarının geri kalan kısımlarını değiştirebilirler. Vodafone müşterisi olarak bir kişi numara değiştirme işleminin gerçekleşmesinden sonra, kararını değiştirip eski telefon numarasını alabilmektedir. Bunu için kişinin 7 gün içinde Vodafone’a eski numarasını istediğine dair tekrar başvuru yapması yeterli olacaktır. Başka bir operatörden hattını Vodafone’a taşımış olan müşterilerin numara değişikliği talebi kabul edilmemektedir.

Bu konularda ilginizi çekebilir:

Turkcell Numara Değiştirme Nasıl Yapılır ?

Türk Telekom Numara Değiştirme Nasıl Yapılır ?

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Ziyaretçi Yorumları (1)

misafir

16 Nisan 2018, 11:28

Faturali vodafone hattimin da numarasini değiştirebilir.miyim

Cevap Ver

Yorum Bırakın

[ Yoruma cevap yazmaktan vazgeç ]
E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar (*) ile işaretlendi!