Türkiye’nin en büyük devlet bankalarından biri olan Vakıf Bankası internet bankacılığı konusunda kendisini günden güne geliştirerek kolay kullanılabilir ve rahat anlaşılabilir bir dizayn ile müşterilerine hizmet veriyor. Şubeden yapılabilecek birçok işlemi rahatlıkla yapmanız için çalışan Vakıf Bankası bu konuda elinden gelenin çok daha iyisini yapmaya çalışıyor.

Nasıl Giriş Yapılır?

İnternet sayfasından giriş yapabileceğiniz gibi mobil uygulama ile cep telefonundan da kullanabileceğiniz internet bankacılığı girişinizi müşteri numaranız ve ya TC Kimlik numaranız ile yapıyorsunuz. Müşteri numaranızı girdikten sonra parolanızı giriyor ve cep telefonunuza gönderilen şifreyi tuşluyorsunuz. Bu şekilde internet bankacılığı girişini tamamlamış oluyorsunuz.

Hesap İşlemleri Nasıl Yapılır?

Bankada var olan tüm hesaplarınız için, vadeli ve ya vadesiz, Türk Lirası ve ya Döviz hesaplarınızın işlemlerini yapabileceğiniz internet bankacılığı ekranında işlem yapmak istediğiniz hesabınızı seçerek bu hesap üzerinden hangi işlemi yapmak istediğinizi belirliyorsunuz. Para transferi, vade bozumu, yeni vadeli hesap açma, hesaptan diğer hesabınıza para aktarma gibi birçok işlemi rahatlıkla yapabiliyorsunuz.

Fatura Ödemeleri Nasıl Yapılır?

Fatura ödemelerinizi ödemeler başlıklı ekrandan giriş yaparak gerçekleştirebilirsiniz. Elektrik, doğalgaz, iski, telefon ödemeleri yanında okul ödemeleri, kayıt ücretleri, resmi daire ödemeleri, vergiler, harçlar gibi bir çok ödemeyi internet bankacılığı üzerinden rahatlıkla yapabilirsiniz.

Nasıl Havale/Eft Yapılır?

Para transferi yapmak için hafta içi mesai saatleri içerisinde işlem gerçekleştirmeniz gerekiyor. Havale işlemleriniz için saat sınırlaması olmamasına rağmen EFT işlemleri için saat sınırlaması bulunuyor. EFT işlemleri merkez bankası onay ekranından geçerek gerçekleştiği için mesai saatleri içerisinde yapılması gerekiyor.

Nasıl Otomatik Ödeme Talimatı Verilir?

Herhangi bir fatura ödemesini yaptığınız takdirde, ödeme işleminizin sonunda otomatik ödeme ver seçeneğini görebilirsiniz. Ancak faturanızın şuan bir ödemesi yoksa ve otomatik ödemeye bağlamak istiyorsanız internet bankacılığı ekranında ödemeler adımından fatura ödemelerini seçerek ve yeni otomatik ödeme talimatı ver seçeneğini kullanarak faturalarınızı otomatik ödemeye bağlayabilirsiniz.

Nasıl Kredi Kartı Borcu Ödenir?

Kullanmış olduğunuz Vakıfbank Kredi kartınızın borcunu ödemek için artık şubeye ve ya ATM’ye gitmenize gerek yok. Dilediğiniz gün ve saatte ister internet üzerinden ister mobil bankacılık üzerinden internet bankacılığı kullanarak kredi kartınızın borcunu ödeyebilirsiniz. Kredi kartlarım menüsünden borcunu ödemek istediğiniz kredi kartınızı seçerek ödemek istediğiniz tutarın girişini yaparak bu işleminizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Nasıl Kredi Alınır?

Kredi almak için elinizde evraklarla şubeye kadar yorulmayın. İnternet bankacılığı üzerinden kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Daha önce Vakıf Bankasından kredi kullanmış olan müşteriler için ayrıcalıklı bir olanak olarak sunulan bu işlemle çekmek istediğiniz rakam ve geri ödeme planınızı görüntüleyip başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvurunuz ek herhangi bir evrak istenmeksizin onaylanırsa hesabınıza otomatik olarak paranız yatırılır. Ve sizde yatırımlarınıza dilediğiniz gibi yön verebilirsiniz. Devlet güvencesi ile yatırımlarınız konusunda içinizin rahat etmesi için elinden geleni yapan Vakıf Bank, internet bankacılığı konusunda da elinden geleni yapmayı sürdürmekte.

Bunlar da ilginizi çekebilir;

Garanti İnternet Bankacılığı Nasıl Kullanılır?

Yapı Kredi İnternet Bankacılığı Nedir, Giriş Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Nasıl Kullanılır?

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Ziyaretçi Yorumları (0)

Yorum Bırakın

[ Yoruma cevap yazmaktan vazgeç ]
E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar (*) ile işaretlendi!