Turkcell tl yükleme işlemi arkadaşlarınız ve sevdikleriniz ile konuşabilmeniz için paket oluşturmanızı sağlıyor. TL yükleme işlemi Turkcell Hazır Kart sahibi olan kullanıcılara yapılıyor. Yükleme işlemleri iki şekilde gerçekleştiriliyor. İlk yöntem internet üzerinden TL yükleme, bir diğer yükleme işlemi ise size en yakın Turkcell bayisini bularak TL yükleme işlemi yapmak oluyor.

İnternet üzerinden TL yükleme işlemi oldukça kolay bir şekilde tamamlanıyor. Turkcell resmi internet sitesi olan ​Turkcell.com.tr üzerinden TL yükleyebiliyorsunuz. Turkcell hesabım uygulamasını telefonunuza indirerek de TL yükleme işlemlerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz. Üstelik Turkcell hesabım uygulaması üzerinden yalnızca TL yüklemekle kalmayıp hat işlemlerinizi de halledebiliyorsunuz.

En Çok Merak Edilen Hazır Kart Soruları

TL yükleme konusunda merak edilen pek çok soru Turkcell.com.tr adresinde yer alıyor. TL Yükleme işlemini nasıl yapabilirim?, En son hangi tarihe kadar TL yükler isem TL yüklediğim hattımı kullanmaya devam edebilirim?, Hattımı kullanmaya devam etmek istiyorum, bunun için son TL yüklemem gereken zamanı nasıl öğrenebilirim?, Hattımda kaç TL olduğunu nasıl öğrenebilirim? , TL Yükleme kartımın üzerindeki yazılar okunmuyor, bu durumda ne yapabilirim?, Hattıma TL yüklemeye çalıştım fakat TL yükleme işlemi gerçekleşmedi. Ne yapabilirim? gibi birbirinden farklı sorular sistemde yer alıyor.

TL yükleme hakkındaki sorularınız kolayca yanıt bulabiliyor. İstediğiniz zaman kredi kartınız ile de ihtiyacınız olduğu anda cep telefonunuz yardımıyla TL yükleyebiliyorsunuz. Bunun için yapmanız gereken telefonunuz üzerinden "*136#" numaralarını tuşlayıp arama tuşuna basabilirsiniz. Ardından da kredi kartınızla TL yükleme işlemini başlatabiliyorsunuz. Ayrıca Turkcell.com.tr ana sayfasında sağ üst kısımda yer alan "TL/Paket Yükle" bölümü alanından da kredi kartınız sayesinde istediğiniz Turkcell hattına TL ve internet paketi yükleyebiliyorsunuz.

TL Yükleme Tarihleri ve TL'yi Kullanma Tarihleri

Hazır Kart’ınıza 10 TL ve üzeri oranlarda para yükleyebiliyorsunuz. Yüklediğiniz zamanda da 185 gün boyunca telefonunuzdan arama yapabiliyorsunuz. Aynı zamanda 185 gün boyunca karşı taraftan aranabilir ve ayrıca da Hazır Kart hizmetlerinden yararlanmaya devam edebilirsiniz. Bu 185 gün bitmeden hemen ardından tekrar 10 TL ve üzeri TL, paket yükleyemezsiniz.

Bu dönemden itibaren 180 Günlük “Yarı Aktif Dönem” başlıyor. Arama yapabilmek için belirli dönem aralıklarınca TL yükleme işlemi yapmanız gerekiyor. Bu işlem her 185 günde bir tekrar ediyor. Bunun yanı sıra da her yılın 1 Ocak ile 13 Mart tarihleri arasında yükleme işlemi yapmış olan aboneler 185 gün boyunca arama yapabiliyorlar.

​Hattınızın yarı aktif olduğu dönem sonuna kadar tekrar TL yükleme işlemi yapmazsanız ise Hazır Kart numaranız iptal ediliyor ve bu durumda da hattınız tekrar kullanılamaz​ hale geliyor.

Hat Kullanmaya Devam Edebilmek İçin Yükleme Tarihleri Nasıl Belirlenmelidir?

Hat kullanım dönemleri iki farklı şekilde öğrenilebiliyor. İlk olarak Turkcell.com.tr adresinden bu işlemi yapabiliyorsunuz. Sitenin sağ üst bölümde bulunan "Giriş" bölümüne tıklayarak gerekli bilgileri girebiliyorsunuz, ardından da "Hesabım" sayfasında yer alan "TL İşlemlerim " bölümünden kullanım dönemlerinizi kolaylıkla öğrenebiliyorsunuz.

Cep telefonunuzdan da kullanım dönemlerinizi öğrenebilmeniz mümkün. *166*5# numarasını yazıp arama tuşuna bastıktan sonra kullanım dönemleriniz hakkında doğru bilgi sahibi olabiliyorsunuz.

Hattınızda Kalan TL'leri Sorgulama İşlemi

Çoğu insan hattında kalan TL miktarını araştırıp öğrenmek ister. Bunun için de işlemler oldukça basit şekilde ilerliyor. Cep telefonunuzun tuş takımı bölümünden *123# tuşlayarak arama tuşuna basıp hesabınızdaki TL miktarını öğrenebiliyorsunuz. Turkcell.com.tr adresi üzerinden de " Hat Özetim " bölümünden hattınızda kalan TL miktarını kolaylıkla öğrenebiliyorsunuz. TL yükleme işlemlerini de kolaylıkla halledebilirsiniz.

Vodafone TL Yükleme Nedir ve Nasıl Yapılır?

Türk Telekom TL Yükleme Nedir ve Nasıl Yapılır?

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Ziyaretçi Yorumları (0)

Yorum Bırakın

[ Yoruma cevap yazmaktan vazgeç ]
E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar (*) ile işaretlendi!