Turkcell müşterilerine ödeme kolaylığı sağlamak adına kişiye uygun farklı ödeme yöntemleri sunarak farklı şekilde faturalarını ödeme kolaylığı sağlıyor. Turkcell kendi web sitesi üzerinden kredi kartı ile online olarak ödeme yapmak isteyen kişiler Turkcell.com.tr adresinden ana sayfaya erişim sağlayarak ana menüde yer alan '' Hesabım' sekmesi üzerine tıklanarak ekrana yansıyan ''Faturalarım'' kısmında bulunan '' Fatura Ödeme'' ibaresi seçilerek ödeme sayfasına yönlendirme yapılır. Ödeme sayfasında kişiye ait hat ya da hatlara ait tüm ödemesi yapılmamış faturalara ait borçları görebilmek mümkün. Kişi ödemek istediği faturaları karşısında yer alan kutucukları işaretleyerek hemen akabinde ödeme ile ilgili tüm ayrıntıları ''Ödemen Detayları'' başlığı altında talep edilen tüm kredi kartı bilgilerini doldurarak ödeme işlemlerini güvenli bir şekilde kolaylıkla ve hızlı bir şekilde ödeyebilirler.

Turkcell İletişim Hizmetlerinin Anlaşma Sağladığı Banka ve Kuruluşlar

Turkcell bankalar, anlaşmalı kurum ve kuruluşlar ile bunlara ait gişelerde direkt olarak, otomatik ödeme talimatları vererek, ATM yolu ile ve online olarak ödeme olanağı vermiştir. Bu bankalar; Akbank, Burgan Bank, Albaraka Türk, Deniz Bak, Aktif Bank, Abank, Citi bank, Anadolu Bank, Fibabank, HSCB Bank, Garanti Bankası, Finansbank, Halk Bankası, ICBC Bank, PTT, ING Bank, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Şeker Bank, Türkiye Finas Katılım Bankası, T.C. Ziraat Bankası, Türkiye İşş Bankası, Türkiye Ekonomi Bankası, Turkish Bank, Ziraat Katılım Bankası, Yapı ve Kredi Bankası ve Vakıf Bank Katılım Bankası

Diğer Ödeme Yöntemleri

Turkcell müşterileri faturalarını arzu ederlerse en yakın Turkcell İletişim Merkezleri'nde nakit olarak ya da anlaşmalı bankalara ait kredi kartları ile ödeme işlemini gerçekleştirebilirler.

Turkcell Müşteri Hizmetleri arayan müşterilerin yine kredi kartı ödeme yöntemlerini kullanarak faturalarını ödeme imkanları mevcuttur.

Turkcell müşterileri çağrı merkezlerini arayarak anlaşma sağlanmış olan bankalara ait kredi kartları ile taksitli olarak fatura borcunu ödeme imkanına sahipler.

Tüm Banka Şubelerinin gişelerinden ve PTT kuruluşlarından Turkcell fatura borçlarının ödenmesi mümkündür. Ancak gerek PTT aracılığı ile gerekse bankaların gişelerinde yapılan Turkcell fatura borcu ödemelerinde 1 Lira işlem ücreti kesintisi yapıldığının da bilinmesi gerekiyor.

Turkcell fatura borcunu ödemek isteyen kişiler bankalara vereceği otomatik ödeme talimatları ile düzenli olarak her ay otomatik bir şekilde hesaplarından kesinti yapılarak ödenmesine olanak verebilirler.

Otomatik ödeme talimatları vererek ödeme yöntemini kullanmak isteyen Turkcell müşterileri bankalar dışında Turkcell kanallarına da talimat vererek fatura borçlarının düzenli olarak fatura borçlarının ödenmesine olanak verebilirler. Bankalar dışında otomatik ödeme talimatı verilen ödeme kanalları şunlardır: Turkcell.com.tr web sitesi üzerinden giriş sağlanarak ''Hesabım'' ödeme sayfasından ve 532 sesli Yanıt Sistemi kullanılarak anlaşmalı tüm bankalara ait Visa ve Mastercard logolu kredi kartları ile otomatik ödeme talimatı verilebilir. Bunun dışında Turkcell İletişim Merkezleri'ni arayarak Akbank banka ve kredi kartları ile Garanti Bankası kredi kartları ile otomatik ödeme talimatı verilebilir.

Kredi Kartı Bilgilerini Kaydederek Fatura Ödemesi Sağlanabilir mi?

Turkcell müşterileri kredi kartı bilgilerini Turkcell ve Grup Şirketleri tarafından sürekli hatırlanacak şekilde güvenli olarak kaydederek fatura ödeme işlemlerini daha seri bir hale getirmeleri mümkündür. Kişi kredi kart numarasını her fatura ödeme işleminde yeniden girmek zorunda kalmamak ve işlemi seriye bağlamak için 532 Tukcell Müşteri Hizmetlerini arayarak '' faturamı ödemek istiyorum'' sesli yanıtını vererek yönlendirilen fatura adımında kredi kartı bilgileri kısmını atlayarak hızlı bir ödeme yapabilir. Bu yöntemde internet erişimi olmadan dahi sesli mesaja yanıt vererek Turkcell'de kayıt edilmiş kredi kartı ile seri bir şekilde güvenle ödeme yapmanın imkanı vardır. Kişi kredi kartına ait bilgileri kayıt ederek diledikleri yerde ve zamanda cep telefonu tuşlarından *137# sembollerini tuşlayarak kısa bir işlemle ödeme işlemini başlatabilirler.

Vodafone Fatura Ödemeleri Nasıl Yapılır?

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Ziyaretçi Yorumları (0)

Yorum Bırakın

[ Yoruma cevap yazmaktan vazgeç ]
E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar (*) ile işaretlendi!