Uçmadan önce bagaj taşımak yolcular için büyük sorun teşkil etmektedir. Türk Hava Yolları mini port ofisleri sayesinde bu problemin önüne geçmiştir. Atatürk Havalimanı ve Taksim arasında müşterilere ait bagajların taşıma işlemi Türk Hava Yolları aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Bu sayede yolcular ofislere bagajlarını bırakarak gün içerisinde rahatça hareket edebilmektedir. Mini port ofisleri sayesinde yolcular tarihi yarım ada ve Taksim’de yer alan otellerden check-out işlemi gerçekleştirdikten sonra bagajlarını teslim edebilme lüksünede sahiptir. İstanbul’u gezmek için gelen yolcular bu ofisler sayesinde saatlerce havalimanında valizlerle beklemek durumunda da kalmıyor. Haftanın her günü 08:00 ile 20:00 saatleri arasında hizmet veren ofisler yolcuların valizlerini uçuştan en az 5 saat öncesine kadar teslim almaktadır.

Valizleri teslim eden yolcular gün içerisinde toplantı, fuar ya da kültür turlarına katılabilme imkanına sahipken alışveriş merkezlerinide dolaşıp son durak olan Taksim’de mini port ofisleri tarafından bagajlarının teslimatını beklemektedir. Atatürk Havalimanı dış hatlarda bulunan Türk Hava Yolları mini port ofisleri ise sabah 07:00 ile akşam 23:00 kadar açıktır. Bu süreler içerisinde müşteriler bagaj teslimatlarını rahatlıkla gerçekleştirebilmektedir.

THY Mini Port Nedir?

Türk Hava Yolları Mini Port Taşıma Hizmeti Nasıl Yapılır?

  • Türk Hava Yolları yolcuları bagajlarını teslim etmek istedikleri mini port ofislerine giderek uçak saati bilgilerini yetkili kişi ile paylaşır.
  • Yetkili kişi müşteriye ait bagajı teslim alır ve teslim aldığına dair teslim fişini müşteriye teslim eder.
  • Yolcuların bagajları Taksim’de bulunan Türk Hava Yolları mini port ofisinden Atatürk Havalimanındaki mini port ofisine kargo şirketi ile taşınmaktadır. Mini port ofisleri Aras Kargo ile çalışmaktadır.
  • Yolcular Atatürk Havalimanına gelen bagajlarını mini port ofisten teslim alarak check-in noktasına teslim eder ve uçak biniş kartını teslim alır.
  • Mini port ofisleri tarafından gerçekleştirilen bagaj hizmeti Atatürk Havalimanı dış hatlardan Taksim yönünede gerçekleştirilebilmektedir.

ÖNEMLİ UYARI : Kanada, Amerika, İsrail ve İngiltere gibi özel güvenlik kriterleri olan noktalara mini port hizmeti sunulmamaktadır.

Taksim mini port ofisinden haftanın 7 günü 3 ring olacak şekilde taşıma hizmeti verilmektedir. Bu hizmetlerin saatleri aşağıdaki gibidir:

  • 1. ring : 09:00
  • 2. ring : 13:30
  • 3. ring : 18.30

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Ziyaretçi Yorumları (0)

Yorum Bırakın

[ Yoruma cevap yazmaktan vazgeç ]
E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar (*) ile işaretlendi!