Superonline Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

Superonline Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

Superonline aboneleri, fatura ve borç tutarlarını birçok farklı şekilde sorgulayabiliyor. Turkcell Superonline internet sitesi üzerinden TC Kimlik Numarası ile borç tutarı sorgulanabiliyor. Bunun yanı sıra telefonların mesaj bölümünden FATURA yazıp boşluk bırakıp, müşteri numarasını yazarak 2220’ye kısa mesaj göndererek Superonline borç sorgulama yapılabiliyor.

Mesaj gönderimi sonucunda sms yolu ile borç tutarı kullanıcının telefonuna iletiliyor. Kullanıcılar ayrıca online işlem merkezinden ve ya müşteri hizmetleri üzerinden de borç tutarını sorgulayabiliyor.

Superonline Fatura Ödemesi Nasıl Gerçekleştirilir?

Fatura tutarı sorgulama sonrasında kullanıcılar, çeşitli şekillerde borç ödemelerini gerçekleştirebiliyor. Faturaların arka yüzünde, ödeme yapılabilecek anlaşmalı banka ve kurum bilgilerine ulaşılabiliyor. (Ödeme yapılabilecek bankalar; Akbank, Aktifbank, Alternatifbank, Anadolu Bank, Albaraka Türk Katılım Bankası, ING bank, Denizbank, Fibabank, Finansbank, Garanti Bankası, Halk Bankası, HSBC Bank, Kuveyt Türk, Odeabank, Şekerbank, ICBC, Türkiye Finans Katılım Bankası, Vakıfbank, TEB, Türkiye İş Bankası, Yapıkredi, Ziraat Bankası).

Kullanıcılar ayrıca PTT, 0850 222 1 222 numaralı Superonline Müşteri Hizmetleri, Turkcell Superonline İletişim Merkezleri ve Superonline Abone Merkezleri üzerinden fatura ödemelerini gerçekleştirebiliyor. Ayrıca kullanıcılar otomatik ödeme talimatı vererek de ödemelerini her ay düzenli olarak gerçekleştirebiliyor.

Superonline, kullanıcılarına fatura borçlarını taksitle ödeyebilme imkanı da sunuyor. Taksitle ödeme yapılmak istenen durumlarda, Kurumsal Müşteri Hizmetleri üzerinden World, Bonus ve ya Maximum üyesi kredi kartları aracılığıyla taksitli ödeme işlemi gerçekleştirilebiliyor.

Fazla Ödeme Yapılması Durumunda Ne Yapılması Gerekiyor?

Kullanıcılar yanlışlıkla fazla ödeme yaptığı durumlarda, bunu fark ettikleri andan itibaren müşteri hizmetlerini arayarak iade talebinde bulunuyor. Müşteri hizmetleri iade talebine istinaden gerekli işlemleri gerçekleştirip yaklaşık 2 hafta içerisinde ücret iadesinde bulunuyor. İade talebinde bulunulmadığı durumlarda sistemden fazla tutar ödemesi tespit edildiği zaman fazla ödenen tutar, müşterinin diğer aylardaki fatura tutarından düşülüyor.

Ödenmemiş Fatura ve Hizmet Kesilmesi Durumunda Ne Yapılması Gerekiyor?

Sistemde ödenmemiş fatura bulunması nedeniyle hizmet kesimi yapıldığı durumlarda fatura ödendiği andan itibaren hizmet açılma süreci başlatılıyor. Sistemdeki yoğunluklara bağlı olarak belli süre sonunda hizmet erişimi sağlanabiliyor. Bu tarz durumlarda sıkıntı yaşamamak adına anlaşmalı bankalar aracılığıyla otomatik ödeme talimatı verilerek düzensiz ödemeler, unutulmuş faturalar ve hizmet kısıtlanması önlenmiş oluyor. Kullanıcılar sistemde ödenmemiş fatura ve borç bulunmadığına dair yazı almak istedikleri zaman kurumsal müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek ilgili talepte bulunabiliyor. Kullanıcı talebine istinaden borcu olmadığına dair yazı kullanıcılara iletiliyor.

Ödemeler Sistemde Görünmezse ve ya Yanlış Ödeme Yapılırsa Ne Yapılması Gerekiyor?

Fatura ödemesi yapıldıktan sonra kullanıcılar ödemelerini yaklaşık 2 gün içinde sistemden görüntüleyebiliyor. 2 gün sonunda görüntüleme sağlanamazsa müşteri hizmetleri aranarak durum hakkında bilgi alınabiliyor. Kullanıcılar yanlış ödeme yapmaları durumunda ise müşteri hizmetlerini arayarak işlemleri gerçekleştirebiliyor. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra yanlış hesaba ödenen tutar kişinin kendi hesabına aktarılıyor.

Turkcell Fatura Sorgulama Nasıl Yapılır?

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

İLK YORUMU SİZ YAZIN