1995 yılından beri hizmete sunulan şok market uzun zamandır hizmet veriyor. Fakat 2011 yılında sahibi Yıldız Holding olmuştur. Sahibi değişince üzerinde birçok yenilik yapıldı. Birçok ilde bulunan şok market ucuz ve kaliteli markalar satışa koyuyor. Aynı zamanda personelleri 8 saat çalışır. Fakat ek olarak çalışmanız da istenilebilir. Mesai diye bir durum söz konusu değildir. Fazla çalışıldığı zaman ek ücret verilmez. Perakendeciler arasında en çok bilinen marketlerden biri olan şok market ucuz fırsatlar sunar. Bunların yanında şok indirim sizleri şaşırtabilir. Sürekli olarak indirim görmek mümkündür. Daha önceden yapılan içki satışı Yıldız Holding devir aldıktan sonra kaldırıldı. Yeniliklerden en önemlisi de içki satışının kaldırılması olarak görülüyor.

Şok Market Çalışma Saatleri

Şok çalışanlarının veya çalışmak için bilgi sahibi olmak isteyenlerin merak ettiği konu şok marketin çalışma saatleri olduğudur. Daha önce 8 saat olduğu biliniyor. Fakat 2017 yılından sonra 7.5 saate düşmüştür. Fakat yemek molası veya kişisel ihtiyaç molası bu saatlere dahil edilmez. Aynı zamanda yıllık izine çıkma gibi bir durum hakkına sahip olunuyor. Fakat bu hak senede bir kereye mahsustur. Diğer marketlerde çalışıldığı gibi şok markette de fazla çalışılması normaldir. Ancak ek maaş verilmez. İşe yeni giren kişinin maaşı ilk üç 1.500 TL olur.

Fakat 3 aydan sonra da çalışmaya devam ederse 1.750 TL maaş alır ve aynı zamanda 60 TL değerinde şok kartı verilir. Bu kart ile istenilen her şok marketten 60 TL değerinde alışveriş yapılabilir. Eğer bu işte profesyonelleşmiş iseniz ve mağazanın yöneticisi yardımcısı olmuş iseniz maaşınız 1.900- 2.300 arasında olacaktır. Aynı zamanda ek olarak şok kartı da verilir. Şok market mağazasının sorumlusu yani yöneticisi iseniz 2.000-2.500 TL civarında maaş alır ve ek olarak şok kartı alırsınız. Yani bu demek oluyor ki ilk 3 aydan sonra devam edildiği zaman her çalışana şok kartı imkanı sunuluyor ve maaş git gide yükseliyor.

Şok Marketleri

Herkes tarafından şok market sayısı merak edilir. 2016 yılında ise 3450 şubeye ulaşarak büyümeye devam eder. Git gide şok mağazaları büyüyerek ucuz ve kaliteli ürünler satışa koyulur. Aynı zamanda şok kataloğu sayesinde belirli tarihlerde şok markette indirimler meydana gelir. Bunların yanında yenilikler ile şok kataloğunda bir çok ürün ortaya çıkarılır. Her tarihte çıkan kataloglar özenle hazırlanılarak müşterilere sunulur. Değişik ve ucuz ürünler ortaya çıkar.

Şok Market Aktüel

Belirli tarihlerde yayınlanan şok kataloğu içerisinde birçok ürün indirime girer. Aynı zamanda şok aktüel olarak katalog yayınlanır. Bu katalogların yayınlanmasını bekleyen birçok müşteri mevcuttur. Yayınlandıktan sonra verilen tarihte satışa sunulur ve ilk günde çok fazla satış yapılır. Tüketicilerin sevdiği ve bildiği markalar şok indirim ile karşınıza çıkar. Burada değer kazanan uygun fiyat ve kalite oluyor. Ürünler taze olarak satışa sunuluyor ve son kullanma tarihi kesinlikle geçmemiş olacağına emin olabilirsiniz. Son olarak 2 eylül kataloğu özenle hazırlanmış olup farklı ürünler ortaya çıkarmıştır. 2 eylül kataloğu hafta sonu geçerlidir. Kataloğun içerisinde su ısıtıcısı, kahve makinesi, fırın dolabı, oyun arabalar, desenli saklama kapları, kahvaltı seti ve bunun gibi bir sürü ürün satışa sunulmuştur. Bu fırsatları değerlendirmek ve kaçırmamak gereklidir. Kataloğa bakıldığı zaman indirimler sayesinde yüzünüz gülecektir. Şok market kalite farkı ve ucuzluğu ile çok fazla seçenek sunuyor. Özverili çalışanları ile güzel fırsat sahibi olmanız mümkündür.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Ziyaretçi Yorumları (0)

Yorum Bırakın

[ Yoruma cevap yazmaktan vazgeç ]
E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar (*) ile işaretlendi!