Şekerbank üzerinden yapılan kredi başvurularında sonuçları öğrenmek için farklı yöntemleri kullanabilirsiniz. Burada özellikle müşteriler için büyük kolaylıklar sağlanacak kredi başvurusu sonuçlarını şubelere gitmeden öğrenebilme imkanı sağlanmaya çalışılmıştır. Şekerbank kredi başvuru sonuçlarını internet bankacılığını, telefon bankacılığını ya da direkt olarak şubeleri kullanarak öğrenebilmek mümkündür. Burada önemli olan, başvuruyu yapan kişinin Şekerbank müşterisi olup olmadığıdır. Şayet bankanın müşterisi değilseniz başvuru sonuçları için direkt olarak Şekerbank şubelerini ziyaret etmeniz gerekecektir.

Şekerbank İnternet Bankacılığı Kredi Sonucu Öğrenme

İnternet bankacılığı sistemini aktif olarak kullandıran Şekerbank, bu sistem üzerinden başvuru sorgulamaya izin veriyor. Öncelikle başvurusunu direkt olarak internet bankacılığı sisteminden yapan kişiler için, sonuçların yine buradan geleceğini söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra internet başvurularında sonuçların çok daha kısa sürede açıklandığını belirtebiliriz. Hesap numaranız/TC kimlik numaranız ve şifreniz ile sisteme giriş yaptığınız zaman kredi takibi yapabilirsiniz. Burada başvurunuzun olumlu ya da olumsuz olduğunu öğrenebilirsiniz. Şayet henüz değerlendirme yapılmadıysa, muhtemel sonuçların ne zaman açıklanacağını da öğrenebilirsiniz.

Şekerbank Telefon Bankacılığı İle Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

Telefon bankacılığı sisteminden kendinize ait bir şifre almanız durumunda, telefon yoluyla da başvuru sorgulama yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra Şekerbank kredi başvurusu sonuçlarını öğrenmek için sesli yanıt sistemini de kullanabilmek mümkün oluyor. İlgili numaralardan sisteme ulaştığınız zaman saniyeler içerisinde kredi sonucu öğrenilir. Bu işlem sırasında sizlerden TC kimlik numarası gibi temel bazı bilgiler istenecektir.

Şekerbank üzerinden yapılan kredi başvuru sonuçlarını sorgulamak için başvurulabilecek son yöntem ise şubelere gitmek olacaktır. Nüfus cüzdanınız ile birlikte banka şubelerine gittiğiniz zaman sizlere başvuru durumu ilan edilir.

Şekerbank Kredi Başvuru Sonucu Süresi Ne kadar?

Şekerbank üzerinden kredi başvurusunu yaptığınız anda başvuru banka komisyonu tarafından incelemeye alınır. Burada sonuçların ilan edilmesi, başvuru yapılan kredi türüne göre değişiklik arz edecektir. Şekerbank üzerinden sürekli kredi kullanan kişilerin ihtiyaç kredisi başvuruları genel olarak 24 saat içerisinde tamamlanır. Yani bu noktada kişilerin kredi sicilleri oldukça önemlidir. Kredi notu düşük olan kişiler, geri ödeme konusunda risk teşkil ettiği için, sonuçlar daha geç belirlenir.

Bu süreçte banka, sizlerden bazı teminatlar belirtmenizi isteyebilir. Bu da başvuru sonuçlarının daha uzun sürede gelmesine neden olur. Öte yandan başvurduğunuz kredi türünün de önemi fazladır. Örneğin; konut kredisi başvurularının 1 gün içerisinde açıklanması mümkün değildir. Burada minimum 1 haftalık bir süre olabilir. Kişilerin durumlarına göre bu süre 1 aya kadar bile uzayabilir. Bu aşamada öncelikli olarak gerekli evrakların temin edilmesi gerekir. Ardından banka tarafından görevlendirilen ekspertizler ilgili eve gelir ve değerlendirme yapar. Bu rapor bankaya ulaştıktan sonra gerekli incelemeler yapılır ve sonuçlar ilan edilir. Aynı şekilde taşıt kredileri için de bu durum geçerlidir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Ziyaretçi Yorumları (0)

Yorum Bırakın

[ Yoruma cevap yazmaktan vazgeç ]
E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar (*) ile işaretlendi!