Ptt İnternet Bankacılığı Nasıl Kullanılır?

Ptt İnternet Bankacılığı Nasıl Kullanılır?

Sizlerde ptt hesabı kullanıyorsanız internet bankacılığı sayesinde tüm işlemlerinizi online olarak gerçekleştirebilirsiniz. Resmi web sitesinden giriş yapmanız için öncelikle herhangi bir ptt şubesine gidip şifre almalısınız. Sizlere verilecek şifre aracılığıyla ve müşteri numaranız sayesinde aktif olarak ptt bankacılığını kullanabileceksiniz. Uygulamayı masaüstü cihazlarınızda normal giriş yaparak kullanabilirsiniz. Mobil cihazlarda ise program indirmeniz gereklidir. İndirmeniz önerilen program sitenin resmi web sitesi adresinde kullanıcılar ile paylaşılmıştır.

İnternet Bankacılığı Şifre Alımı İçin Ne Yapılmalı?

Sizlere en yakın ptt şubesine giderek sadece 1 TL vererek internet bankacılığı şifrenizi temin edebilirsiniz. Online olarak gireceğiniz hesabınızda fatura ödeme, bakiye öğrenme, havale gibi tüm işlemlerinizi bir tıkla gerçekleştirebilirsiniz. Yapacağınız tüm işlemler için öncelikle posta çeki hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir. Şifrenizi temin ettikten sonra sitenin resmi web sayfasından giriş yaparak bireysel giriş alanını kullanarak online hesabınızı kullanabilirsiniz. Şifre almanız için başvuru yaptığınız zaman sizlere ufak bir form verilecektir. Form üzerinde yer alan tüm alanları eksiksiz ve doğru bir şekilde girmeniz gerekmektedir. Tüm evraklarınızı düzgün bir şekilde teslim ettikten kısa bir zaman sonra şifrenizi şube görevlisi aracılığıyla almış olacaksınız.

İnternet Bankacılığı Neden Gerekli?

Ptt veya şubelerine gitmeye gerek kalmadan tüm havale işlemlerinizi anında gerçekleştirebileceğiniz internet bankacılığı en çok tercih edilenler arasındadır. Çünkü ptt şubelerine uzaklık nedeniyle veya iş dolayısıyla şubeye gidemeyen tüm kullanıcılar online olarak giriş yaparak tüm işlemlerini çok kısa bir süre içerisinde gerçekleştirebiliyorlar. Bireysel giriş yaptığınız zaman tüm ptt hesaplarına para gönderebilir ve sizlere yapılan ödemeleri anında kontrol edebilirsiniz. İçeriğindeki en önemli özelliği ay boyunca tüm tarihlerde yapılan ödemeleri veya tarafınıza gelen tüm ödemeleri kontrol edebiliyor olmanızdır. Günlük olarak kayıt alınan bu önemli ödeme bilgileri sizlere lazım olabilmektedir.

İnternet Bankacılığı Güvenilir Mi?

Kullanıcılara en üst düzeyde güvenlik önlemleri alınarak internet bankacılığı sunulmaktadır. Ptt bankacılığına tam anlamıyla güvenebilirsiniz. Siteye giriş yaparken mutlaka ptt sitesinin resmi web adresi olduğundan emin olunuz. Sizlerde ptt şifrenizi alarak gönül rahatlığıyla tüm işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Herhangi bir ptt kullanıcısına yapacağınız ödemeler için hesabınızdan 1 TL gibi ekonomik bir rakam düşülmektedir. Hesap bakiyesinden düşülen bu rakam göndermiş olduğunuz ücrete yönelik bankanın sizlerden kestiği havale ücretidir. Çoğu bankacılıkta bu rakam oldukça yüksektir. Ancak ptt kullanıcıları bu konuda çok şanslıdır. Çünkü çok ekonomik olan havale ücreti sayesinde tüm işlemlerinizi hız kesmeden devam ettirebilirsiniz. Bankacılığa online olarak giriş yaparken hesap bilgilerinizi kimseyle paylaşmayınız. Ayrıca bu tür aktif platformlara giriş yapacağınız zaman mutlaka kendinize ait cihazlardan giriş yapmanız tavsiye edilmektedir. Çoğu zaman telefon onayını güvenlik amacıyla kullanabilirsiniz. Çünkü bu durum hesabınızın çalınmaması ve herhangi bir olumsuzluğa sebebiyet verilmemesi için çok büyük önem taşımaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

İLK YORUMU SİZ YAZIN