Öğrenciler İçin Kredi Kartı Önerisi

Öğrenciler İçin Kredi Kartı Önerisi

Bankalar kredi kartlarını üretirken özellikle öğrencilere özel kampanyalar yaratıyor. Öğrencilerin gelir durumu ve yaşam kalitesi göz önüne alınarak üretilen bu kredi kartları ortalama olarak 500-750 TL arası limitlerde oluyor. Elbette bazı bankalarda daha yüksek limitli kredi kartları alabilirsiniz. Ancak avantajı kredi kartlarında limitlerin bu aralıkta olduğu görülüyor. Öğrenciler için avantajlı kredi kartları sayılacağı zaman birçok bankanın adını zikredebiliriz. Ancak bunlar içerisinde daha fazla ön plana çıkan bazı bankalar bulunuyor.

İş Bankası İş'te Üniversiteli Kart

Öğrencilerin en sık kullandığı kredi kartlarından birisi İş'te Üniversiteli kartıdır. Bu öğrenci kredi kartı için söylenebilecek en önemli özellik ise ilk sene yıllık kart ücreti alınmamasıdır. Bu kartta belirlenen borç gecikme oranı ise %2.62 seviyelerinde. Bu karta ilk başvuru yapan herkese ortak olarak 400 TL limit belirlenir. Ancak ödemelerini düzenli olarak yapan kişiler bankaya başvurdukları takdirde limiti yükseltebilir. Ayrıca Maximum kart özelliği taşıyan İş'te Üniversiteli kart ile alışverişlerinizde birçok avantajdan faydalanabilirsiniz.

Ziraat Genç Kart

Türkiye'nin kurumsal anlamda en büyük bankası olan Ziraat Bankası, öğrenciler için en avantajlı kredi kartlarından birisini yaratmıştır. Ziraat Genç Kart ile tüm öğrenciler alışverişlerinde rahat edebiliyor. Maximum Card özelliği taşıyan bu kredi kartında 5 yıl boyunca kart ücreti talep edilmiyor. Bu kredi kartında lisans öğrencileri için 500, yüksek lisans öğrencileri için 800 TL ve doktora öğrencileri için 950 TL limit belirlenmiştir. Bankanız 5 yıllık sürenin ardından sizlerden 15 TL gibi bir kart ücreti talep edecektir. Burs ve kredilerin de Ziraat Bankası üzerinden ödendiğini düşünecek olursak bu kart sayesinde tüm işlemleri tek bankadan yürütebilirsiniz.

ÜniversiTEB Kredi Kartı

Türk Ekonomi Bankası tarafından verilen bonus Card özellikli bir kart olan ÜniversiTEB kredi kartı, en sık kullanılan kartlardan birisidir. %2.60 gecikme faizi uygulanan kredi kartında limit ise 300-400 TL civarıdır. Yine bu limitin başlangıç limiti olduğunu belirtelim. Düzenli ödemeler sonucu bankaya başvurarak limit yükseltimi yapabilirsiniz. Bu kartta belirlenen yıllık ücret ise 6.9 TL gibi düşük bir ücrettir.

Cardfinans GO Kredi Kartı

Finansbank tarafından hizmete sunulan Cardfinans Go kartının en önemli özelliği, tüm kredi kartlarının özelliklerini taşımasıdır. Bu da öğrencilere alışverişlerinde daha büyük fırsatlar sunulması anlamına geliyor. Bu kartla yapacağınız tüm alışverişlerde puan toplayarak bedava alışveriş yapabilirsiniz. Bu kartta belirlenen yıllık aidat ise 25 TL'dir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

İLK YORUMU SİZ YAZIN