Ödül almış film ve dizilerin, belgesellerin internete bağlanabilen cihazlar üzerinden izlenmesini sağlayan yayın kanalıdır. Netflix en büyük avantajı dizi ya da filmlerin en heyecanlı yerinde reklam izlemek zorunda olmayışınızdır. Kesintisiz ve reklamsız film izleme keyfine varırsınız. Her ay yeni güncellemeler yapılarak piyasadaki enleri sizler için programlar. Netflix Türkiye de yeni duyulmaya başlansa da 130 Ülkede izlenilmektedir. Amerika da ilk adımlarını atan Netflix piyasaya ilk olarak DVD kiralama şirketi olarak girmiştir. Teknolojinin ilerlemesi üzerine DVD talepleri azalınca da çevirim içi video kayıtlarının yayınlanmasıyla devam etti. 2016 yılında da bütün dünyada adını duyurmakta kararlıydı. Türkiye’de yayınlanmaya başladığı ilk 1 saat içerisinde 7000 üzerinde üye kapasitesine ulaşmıştır.

Netflix Üyelik

Netflix, bir ay boyunca kullanıcılarına ücretsiz deneme avantajı sunmuştur. Bir ay sonrasında Netflix ilgi alanınıza girip izlemeye devam etmek isterseniz ekstradan herhangi bir şey yapmak zorunda değilsiniz. Aksi durum olmadıkça üyeliğiniz devam eder. Ücretsiz deneme bölgeye göre değişkenlik göstermektedir. Üye olduğunuz tarihte ilk ay sonrasındaki ay da ücretli olarak üyeliğiniz başlar. Sizi zorlayan şartlar yoktur. Sözleşme yapmak zorunda değilsiniz, iptal ettiğiniz takdirde ücret ödemezsiniz, 7/24 çevirim içi iptal etme şansınız vardır. Her bütçeye göre ayrı fiyat kategorileri mevcuttur. Tek kişi üzerinden üyelik gerçekleştirip çoklu erişim için 3 farklı olacak şekilde yayın planlaması sunar. Temel plan, standart plan, özel plan olacak şekilde kendinize uygun olanı seçebilirsiniz.

Temel Plan; 1 Ekranda Standart çözünürlükte izlemeStandart Plan; 2 Ekranda HD kalitesinde izlemeÖzel Plan; 4 Ekranda HD/UHD yüksek çözünürlük ve Ultra yüksek çözünürlük ile izleme

Netflix Dizi ve Filmler

Geniş çaplı bir yayın alanı olan Netflix, 190 üzeri ülkede yayınlanan ve ödüllü film, belgesel ve dizileri yayınlar. En büyük avantajı internet varken indirebileceğiniz videolar olmasıdır. Sonrasında seyahatte ya da internetin olmadığı bir yerde tabletinizden, bilgisayarınızda rahatlıkla izleyebilirsiniz.

Nasıl Netflix Üyesi Olurum?

Kendinize uygun bulduğunuz üyelik planını seçip, e-mail adresinizi girip parola oluşturmalısınız. İlk ay ücretsiz olduğu için yapmanız gerekecek herhangi bir şey yoktur. Sonrasında ücretsiz deneme izlemeniz bittiğinde ise ödeme yöntemi belirlemelisiniz. İlk 30 gün boyunca deneme yayınızı iptal edebilirsiniz. Bunun için hiçbir ücret ödemezsiniz. Denemenin bitmesine 3 gün kala size hatırlatma amaçlı mail yollanır. Sonrası size kalır. Dilerseniz iptal edersiniz, dilerseniz devam edersiniz.

Netflix Türkçe Yayın İçerikli Midir?

Türk kullanıcılar için Türkçe altyazı ve dublaj kullanılmıştır. Fakat sayısı oldukça azdır. Üzerinde çalışmalar yapılmakta. Türkiye’de yaşayan kullanıcılar için de kolay kullanım sağlanmaya çalışılıyor. Fiyatların Euro bazında olmasından kaynaklı Türk kullanıcılar durumdan hoşnut değildir. Fakat bazı GSM firmaları Netflix ile iş birliği içerisinde olup fiyatları oldukça uygun koşullarda ve Türk lirası olarak belirlemiştir. Bunların yanı sıra Netflix ile ilgili olarak uygun kampanya koşulları getirmiş satın alma konusunda da kolaylıklar sağlamıştır.

Netflix Yayın Cihazları Nelerdir?

Hemen hemen internete bağlı bütün cihazlardan izleme şansına sahipsiniz. Akıllı TV, medya oynatıcı, akıllı telefon ve tablet gibi cihazlar üzerinden izlenebilir. Kesintisiz bir yayın için internet hızınızın yüksek olması gerekmektedir. Günümüzde kullanılan teknolojik cihazlarla iOS, Windows Phone, Android tabanlı cihazlarla uyumlu olup kesintisiz izlemenin mutluluğunu yaşamanızı sağlar. Büyük ekranda izleme keyfinizde devam edecek. TV üzerinden kolaylıkla izleyebilirsiniz. Merak ettiğiniz ve çalışma yoğunluğu içerisinde izleme fırsat bulamadığınız film, belgesel ve dizileri indirip ya da internet aracılığı ile kesintisiz izleyebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Ziyaretçi Yorumları (0)

Yorum Bırakın

[ Yoruma cevap yazmaktan vazgeç ]
E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar (*) ile işaretlendi!