Son zamanların oldukça talep gören, bi taksi uygulamasının kurucusu Nazım Salur' un girişimciliğini yaptığı bir ticari uygulama olan getir ' getir de getirelim' sloganıyla tanınmaya başlandı. Bu uygulama ile hayatı biraz olsun kolaylaştırmak mümkün. Çok geniş bir dağıtım ağı bulunan bu uygulamada gıdadan temizlik ürünlerine kadar birçok ürün müşterinin ayağına götürülüyor. Bebek bezinden, tıraş malzemelerine, kozmetikten gıda ürünlerine kadar pek çok şeyi bu uygulamayla istenilen yere getirtmek mümkün. Acil durumlarda ya da dışarı çıkmanın mümkün olmadığı koşullarda da bu uygulamadan yararlanan oldukça fazla.

Facebook hesabı ile de üye olunabilecek bu uygulama şimdilik sadece android işlemcili mobil cihazlardan kullanılıyor. Uygulamayı telefona indirip üyelik işlemi tamamlandıktan sonra masterpass alt yapısı doğrultusunda ödemeler yapıp istenilen ürün alınabiliyor. Yani kredi kartı banka kartı gibi bilgiler sisteme kaydedilip tek tuşla ödemeler yapılabiliyor. Ancak kartın master özellikli olması gerekiyor. Aynı zamanda, sitede yer almayan ancak bulunulması istenen ürünler 'ürün öner' başlığı altından girilebiliyor. Satın alınan ürünün ne zaman kuryeye verildiği, kuryenin nerede olduğu ve kaç dakika sonra alıcıya ulaşacağı bilgisi uygulama üzerinden takip edilebiliyor. Uygulama şuan sadece İstanbul içine hizmet vermekte.

Nasıl Üye Olunur?

Uygulama telefona indirildikten sonra üyelik için gerekli bilgiler doldurulmalıdır. Ardından sitenin sözleşmesi okunup kabul edilerek cep telefonuna gelen aktivasyon kodu istenilen yere girilir. Üyelik işlemi oldukça kısa ve basittir. Ancak dikkat edilmesi gereken konu, uygulama üzerinden girilen bilgilerin doğru olmasıdır. Aksi halde doğacak hiçbir zararı uygulama kabul etmemektedir.

Süreç Nasıl İlerler?

Uygulamayı açtıktan sonra teslimat adresi eklenir. Ardından satın alınmak istenilen ürünün kategorisine gidilip, ürün sepete eklenir. Örneğin kurabiye almak için unlu mamuller kategorisine, yüz temizleme toniği için kozmetik bakım kategorisine gitmek işi kolaylaştıracaktır. Ödeme seçeneği yapılıp işlem gerçekleştikten sonra, ürün alıcı kişiye gönderilmek için kargoya verilir. Belli noktalarda depoları bulunan bu uygulama en yakındaki kurye aracını çağırarak ürünü yola çıkartır.

Gönderim süreci bazen araçlarla bazen ise motorlu kuryelerle sağlanabilir. Kargo süreci yine uygulama üzerinden takip edilebilir hatta ürünü getiren kurye değerlendirilebilir. müşteriye olan yaklaşımı, tavrı, soru karşılaması, yolda kalma süresi gibi kıstaslar için kurye değerlendirmeleri uygumalar için oldukça önemli ve hassas bir konudur. Canlı destek ya da çağrı merkezi kanalıyla destek almak mümkündür.

Uygulama zaman zaman yaptığı indirimler ve promosyonlarla da adından sıkça söz ettiriyor. Program ortaklıklarıyla yaptığı anlaşmalara bağlı olarak üyelerine bedava ürün imkanı sunabiliyor. Örneğin BKM ile yapmış olduğu anlaşmada ilk 10 tl ücretsiz ya da dondurma hediyeleri ile alışverişler desteklenmişti. Bunun yanında maximum, bonus, world gibi program ortaklıklarıyla yapmış olduğu anlaşmalar sayesinde kredi kartıyla yapılan alışverişlerde, kullanıcılarına indirim ya da puan avantajı sağlamakta.

Eksileri Var Mıdır?

Üyeler alışveriş yapmak istediklerinde, genellikle yoğun saatlerde 'boşta kurye yok' şeklinde uyarıyla karşılaşabiliyor. Ya da ürünler üzerine koyulan minimal de olsa kuruş bazlı kar marjları bazı üyelerin hoşuna gitmemekte. Sigara ve alkol gibi ürünlerin satışının yasak olmasına karşı yoğun bir ilgi söz konusu.

Sepete aynı üründen 5 taneden fazla eklenemiyor olmasına tepki olsa da bununla ilgili iyileştirme çalışmaları yapılmakta. Alternatif olarak, üyelerden gelen geri bildirimler doğrultusunda yeni ürünler çıkarılabiliyor. Ancak yine de ürün yelpazesini eksik bulanlar söz konusu. Bunun dışında en çok şikayet edilen diğer bir konu ise kuryenin belirtilen zamanda ürünü ulaştıramaması.

Hopi Nedir, Nasıl Kullanılır ?

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Ziyaretçi Yorumları (0)

Yorum Bırakın

[ Yoruma cevap yazmaktan vazgeç ]
E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar (*) ile işaretlendi!