Türkiye’nin en büyük özel bankalarından biri olan Garanti Bankası internet bankacılığı konusunda birçok ödüle sahip olmasının yanı sıra müşterilerine kolay ve anlaşılabilir hizmet sunuyor. Islak imzanız gerekmeyen tüm işlemleri rahatlıkla yapabileceğiniz internet bankacılığı sizin rahatlığınızı düşünerek hazırlanmış bir uygulamadır.

Nasıl Giriş Yapılır?

İnternet sayfası üzerinden kullanabileceğiniz gibi mobil uygulama ile cep telefonundan da kullanabileceğiniz internet bankacılığı girişinizi müşteri numaranız ve ya TC Kimlik numaranız ile yapıyorsunuz. Belirlediğiniz parolayı girdikten sonra güvenlik açısından cep telefonunuza gönderilen şifreyi tuşluyorsunuz. Bu şekilde internet bankacılığı girişini tamamlamış oluyorsunuz.

Hangi Hesapların İşlemleri Yapılır?

Şubede yapmak istediğiniz hemen hemen tüm işlemleri internet bankacılığı üzerinden yapabilirsiniz. Islak imzanız gereken işlemler hariç ve nakit işlemleriniz hariç tüm hesaplarınız için işlemlerinizi yapabilirsiniz. Döviz hesaplarınız için döviz alabilir ve ya satabilirsiniz. Kıymetli maden işlemleriniz için altın alıp satabilirsiniz. Çek hesaplarınızı kontrol edebilirsiniz. Çek ödemelerinizi yapabilirsiniz. Sahip olduğunuz hesapları ayırmaksızın tüm işlemleri yapabileceğiniz internet bankacılığı vadeli hesaplarınız konusunda da hizmetinize açık.

Hangi Ödemeler Yapılır?

Tüm fatura ödemelerinizi yapabileceğiniz gibi, çek senet ödemelerinizi, vergi ödemeleriniz, kurum ödemelerinizi, bağış ödemelerinizi ve hatta bahis sitelerine ödemelerinizi yapabileceğiniz gibi cep telefonunuza kontör yükleyebiliyorsunuz. Tüm bu işlemleri başkasına adına da yapabilirsiniz.

Nasıl Havale/Eft Yapılır?

Para transferleri ekranından havale ve ya EFT ödemelerinizi hafta için mesai saatleri içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. Havale işleminiz aynı bankadan aynı bankaya gerçekleştiği için anında karşı hesaba geçerken EFT işleminiz başka bankadan başka bankaya gerçekleştiği için gün içerisinde karşı hesaba geçer. Alıcının banka bilgilerini, hesap bilgilerini, şube kodu gibi bilgilerini girmeniz gereken bu işlem internet bankacılığı üzerinden yapıldığında oldukça kolay. Alıcının sadece IBAN numarasını ve ad soyadını girmeniz yeterli oluyor. İşlem açıklamanızı belirtebileceğiniz gibi bu ödemeyi hangi sebepten yaptığınızı da belirtebiliyorsunuz. Örneğin kira ödemesi gibi.

Nasıl Otomatik Ödeme Talimatı Verilir?

Fatura ödeme ekranından otomatik ödeme talimatı vererek bu işlemleri takibinizden çıkarabilirsiniz ve bunları sizin artık Garanti Bankası takip eder. Üstelik 3 adet otomatik ödeme talimatı verdiğinizde sizden hesap işletim ücreti alınmaz. Fatura ödeme ekranına girerek yeni otomatik ödeme talimatı verme seçeneğinden otomatik ödemeye bağlamak istediğiniz faturalarınızın bilgilerini girmeniz bunun için yeterlidir. Hangi kuruma ait olduğu ve sayaç numarasını girmeniz halinde bilgiler otomatik olarak karşınıza gelecektir. Eğer başka bir bankada otomatik ödeme talimatı olan bir fatura ise bunun uyarısını alacaksınız ve diğer talimatınızı iptal etmeniz gerekecek.

Nasıl Kredi Kartı Borcu Ödenir?

Birçok kullanıcıya sahip olan, yurt içi ve yurt dışında rahatlıkla kullanılan, her kullanıma uygun kampanyaları olan Garanti Bankası Kredi Kartı ödemesiniz internet bankacılığı üzerinden yapmak çok kolay. Faturalarınız için verdiğiniz otomatik ödeme talimatını kredi kartınız içinde verebileceğiniz gibi aynı zamanda kendinizde ödeyebilirsiniz. İnternet bankacılığı girişinizi yaptıktan sonra kredi kartı menüsüne girerek ödemesini yapmak istediğiniz kredi kartınızı seçebilir ve borç öde seçeneği ile ister tüm borcunuzu, ister dönem borcunu, isterseniz kendi belirlediğiniz tutarı ödeyebilirsiniz.

Nasıl Yatırım Yapılır?

Tüm bankacılık işlemleri yanında aynı zamanda internet bankacılığı üzerinden yatırım yapabileceğinizi de biliyor musunuz? Fon, repo, borsa, tahvil gibi birçok yatırım aracını kullanabilir ve paranızı burada değerlendirebilirsiniz.

Mutlu Müşteri

Tüm işlemleri internet bankacılığı üzerinden yapılır hale getirmiş olan Garanti Bankası için öncelik müşteri memnuniyeti. Bu sebeple sloganları “Başka Bir Arzunuz?”

Bu da ilginizi çekebilir;

Yapı Kredi İnternet Bankacılığı Nedir, Giriş Nasıl Yapılır?

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Ziyaretçi Yorumları (0)

Yorum Bırakın

[ Yoruma cevap yazmaktan vazgeç ]
E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar (*) ile işaretlendi!