Bankalar, alışveriş yapılırken insanların kullanımı için sağladıkları kredi kartları için internet sitelerinden, mobil uygulamalardan, telefon bankacılığı banka şubelerinden ve internet ortamından kredi kartı başvurusu alabilmektedirler. Kredi kartının tarafınıza en kısa sürede ulaşabilmesini istiyorsanız ilgili birime talebinizi doğru bir biçimde aktarmalısınız. Bu bağlamda düşünüldüğünde daha çok internet ortamından yapılan başvuruların en hızlı yol olduğu söylenebilir. Bunun başlıca sebebi kredi kartı başvurusunun form doldurma formatıyla alınmasıdır. İnternet ortamından yapılan başvurularda kartın üzerine isim yazılmamaktadır, bu bakımdan kartın talep eden kişiye ulaşma zamanı da kısalmaktadır.

Herkesin birden fazla kredi kartının bulunduğu günümüz Türkiye’sinde, bu aşırı kredi kartı kullanımına bağlı olarak devlet bir takım önlemler almışlardır. Bu sebepten bankalar, devletin aldığı önlemler çerçevesinde kredi kartı verebilmektedirler. Bu bağlamda bankalar öncelikle kredi kartı başvurusu yapan kişinin öncelikle kredi notuna bakmaktadırlar. Yani hali hazırda kullanmakta olduğunuz kredi kartlarının limitine, bankalardan çektiğiniz kredilere, hesaplarınızın toplam limitine bakmak üzere sizin yapmış olduğunuz bankacılıkla alakalı işlemlerinizi incelemektedirler. Bu bilgiler ışığında değerlendirilecek olursa bankalar eğer kredi kartı borçlarınızı eğer zamanında ödemiyorsanız veya takipte olan kredi kartınız varsa bankanın size kredi kartı imkânsız hale gelmektedir. Ama zaten kredi notunuz iyi, şuan ödediğiniz kredi borcu veya kredi kartı borcunuz yoksa bankalar size kredi kartı vermek isteyeceklerdir. Ama kimi bankalar diğer bankalara göre biraz daha kolay ve hızlı bir şekilde kredi kartı vermektedirler.

Kredi kartı, günlük alışverişimizi daha kolay hale getiren, nakit yerine geçen ödeme yöntemlerinden bir tanesidir. Önceden kredi kartına önyargıyla bakılırken şuan da herkesin farklı farklı kredi kartları bulunmaktadır. Bu ise kredi kartının ne kadar yaygınlaştığını adeta gözler önüne seriyor. Peki, bir kredi kartına nasıl sahip olabilirsiniz? Hangi bankaya nasıl kredi kartı başvurusu yapmalısınız? Hangi banka en kısa sürede size kredi kartınızı ulaştırabilir?

En Hızlı Ulaştırılan Kredi Kartları

Kredi kartlarının size ulaşma sürelerini dikkate alarak oluşturulan liste şöyledir: Akbank Axess, Vakıfbank Bonus, Garanti Bankası Bonus, HSBC Advantage, TEB Bonus, Ziraat Bankası Maximum, Anadolu Bank World Card, Deniz Bonus / Classic / Miles / Sea. En hızlı kredi kartı yollayan kredi kartları listesine devam edecek olursak ING Bank Bonus ve Maximum (5 Dakikada Teslim), Fibabanka Milenyum World Card, İşbank Maximum, Halk Bankası Paraf, Garanti Felixi / Aynalı Bonus / Clasic / Bonus, QNB Finansbank Cardfinans, Şekerbank Şeker Bonus, Yapı Kredi World Card kredi kartları sıralanabilir. En başta yazılan kredi kartı tipleri size en hızlı ulaşmakta olan kredi kartlarıdır.

Odeabank, Türkiye’de günden güne müşteri sayısını arttıran ve kredi kartı verirken birçok avantaj sağlayan bir bankadır. Bu banka en basit kredi kartı vermekte olan bankalar arasındadır. Eğer Türkiye ortalamasında bir kredi notunuz varsa Odeabank sizin için en hızlı kredi kartı verebilecek bankalar arasında makul bir seçenektir. Odeabank kredi kartını verirken sizin ortalama gelirinize bakarak ödeme gücünüze uygun bir limit belirleyip o limite göre size en kolay şekilde kredi kartınızı vermektedir. Kredi kartı başvurusu için bankanın herhangi bir şubesine giderek direk müşteri temsilcileriyle yüz yüze bir görüşme yaparak almanız hem sizin için hem de kredi kartı limitiniz için avantajlı olacaktır.

ING Bank yine en kolay kredi kartı veren bankalardan bir tanesidir. ING Bank kredi kartı başvurusunu banka şubesine kimlik belgenizle beraber giderek yapabilirsiniz.  ING Bank’ta bir banka hesabınızın olması kredi kartı ile ilgili işlemlerinizin daha kısa sürede hallolmasını sağlayabilir. Asıl kredi kartınız gelene kadar size anında verilen ve kısıtlı limitli kredi kartınızı kullanabilirsiniz. Üzerinde isminizin yazmadığı bu kredi kartını anında teslim alabilirsiniz. Asıl kredi kartınızın elinize gelme süresi genelde 2 hafta kadar sürmektedir. Ayrıca ING Bank kredi kartı başvurusu işlemleri 444 8 444 çağrı merkezinden, mobil, internet şubeleri, şube, ATM veya kimlik bilgilerinizi 8444’e SMS yolu ile başvurularınızı sağlayabilirsiniz.

Ziraat Bankası, Maximum Kart’ı elde edebilmek için SMS ile başvuru yapmak yeterli olmaktadır. Bunun için yapılması gereken 4747 numarasına kart bilgilerinizi, TC kimlik no, aylık gelir bilgisi ve kart limiti bilgilerini yollamaktır. İşte bu kadar basit bir işlem ile birlikte kredi kartına sahip olabilirsiniz. Ayrıca tüm Ziraat Bankası şubelerinden kimlik kartınız ve gelir belgeniz ile beraber kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Başvurusu

Yine en seri kredi kartı verebilen bankalardan birisi olarak Yapı Kredi Bankası karşımıza çıkmaktadır. Bu banka kredi kartı konusunda bir marka haline gelmiş bir bankadır. Bu bankaya kredi kartı başvurusu SMS ile yapılarak kısa sürede kredi kartına ulaşabilirsiniz. SMS ile başvuru yapılırken önce istediğiniz kart türünün ismini yazdıktan sonra bir adet boşluk bıraktıktan sonra TC kimlik numaranızı yazıp ve ardından bu mesajı 4421’e yollayın. Bu mesajdan sonra kredi kartı başvurusu onay veya ret mesajı anında cebinize gelsin. Örnek verilecek olursa World Card tipi kartı için GOLD yazıp boşluk bırakıp ardından TC kimlik numaranızı yazıp 4421’e kısa mesajınızı gönderebilirsiniz. Yapı Kredi kredi kartı başvurusu için SMS yönteminin yanı sıra herhangi bir şube veya Yapı Kredi internet sitesi kullanılabilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Ziyaretçi Yorumları (0)

Yorum Bırakın

[ Yoruma cevap yazmaktan vazgeç ]
E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar (*) ile işaretlendi!