En Avantajlı Kredi Kartı Hangisi 2018

En Avantajlı Kredi Kartı Hangisi 2018

Ülkemizdeki bankalar her geçen yıl kredi kartı sahibi müşterileri sayısını çoğaltmak için avantajlarını artırmaktadır. Müşteriler de bankaların kredi kartı sahiplerine sunduğu fırsatlara bakarak kartlarını tercih etmektedirler. En iyi kredi kartı, müşterisine en çok avantaj sunan karttır. En avantajlı kredi karttan kasıt yıllık kart ücreti olmayan, özel ekstra kazan, ekstra bonus ve kullanıcısına en çok indirimlerle dolu fırsat kampanyaları sunan karttır. 2018 yılında avantajlı olduğunu düşündüğünüz birçok kartı cüzdanda taşımaya gerek kalmadı artık tek kredi karta avantajlı paketler yüklenerek alışverişte kullanılabilir.

2018 Yılında Tercih Edilecek Kredi Kart Özellikleri

Yapılan kredi kartı düzenlemelerine göre; bütün bankaların kredi kart faiz oranları, aylık ve gecikme akdi faiz oranları eşit oldu. Bütün bankalar kredi kartına aylık akit faiz oranı olarak % 2.02 uygulayacak, kredi kartı gecikme faiz oranını ise % 2,52 olarak uygulayacaklar. Böylece aylık akit ve gecikme faizi düşünülerek en iyi kredi kartı şudur deme ihtimali kalmadı çünkü büyün bankalar yeni yılda aynı faiz oranını kullanmak zorundalar. Faiz oranlarıyla kredi kartlar arasında fark kalmadığı için kredi kartını diğer kartlardan ayıran özellikler; yıllık kart aidatının olmaması, nakit avans sunması, ek puan biriktirme ve en çok indirimli kampanya sunmasıdır. Bonus özellikli kredi kartlarının ücretleri de karttan karta, bankadan bankaya değişmektedir. Akbank 1 chip para 1 TL, Garanti Bankası’nda ise 1 bonus 1 TL olarak değerlenmektedir, fakat bu durum diğer bankalarda farklılık göstermektedir. Müşteriler alışveriş ve kullanımlarına en çok avantaj sunan kartı seçmelidirler. Örneğin hafta sonu sinema ve müze gezmeyi sevenler için en iyi kredi kartı İşbankası Maksimum kredi kartıdır. Maksimum kredi kartı bu tür harcamalarda bol avantaj sunmaktadır.

Tercih edilen Kredi Kartları ve Avantajları

2017 yılında sundukları fırsatlardan dolayı en çok tercih edilmiş ve avantajları düşünüldüğünde 2018 yılında da en avantajlı kredi kartı olarak tercih edilecek olan banka ve kartları CEPTETEB Kredi Kartı, Finansbank Fix Kart, HSCB Concept Kredi Kartı, İş Bankası Maximum Kredi Kartı,  ING Bank Pegasus Plus Karttır. Yapı Kredi World Eko ve Garanti Flexi Bonus kredi kartları, en çok taksit yaptırıp ve en çok kazandırdığı için en iyi kredi kartı olarak öne çıkan kartlardır İş Bankası Maximum Kart, Yapı Kredi World Eko, Odeabank Bank’O, Garanti Flexi Bonus, Finansbank Fix Kart, Akbank Free, HSCB Concept, ING Bank Pegasus Plus yıllık aidatı olmayarak en avantajlı kartlar arasındadır. En çok taksit yaparak en büyük harcama avantajları sunan, aidatı olmayan ve kredi faizi en düşük, Yapı Kredi World,  Garanti Bonus, Ziraat Bankası Maxımum, İş Bankası Maxımum kredi kartıdır. Bu kartlar en çok puan kredi kartlarından olup Deniz Bank Kredi kartı da bu kategoride değerlendirilebilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

İLK YORUMU SİZ YAZIN