E-Devlet SSK Hizmet Dökümü Nasıl Alınır?

E-Devlet SSK Hizmet Dökümü Nasıl Alınır?

İnternet ortamında her türlü kişisel bilgilere ulaşımı sağlayan geniş bir devlet ağ sistemidir. Vatandaşların ayağına hizmeti getirerek olduğu yerden bilgi ve belge sahibi olmaktır.

Bu Uygulama İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Bu uygulamanın amacı devlet kurumlarda uzun saatler bekleme, hafta sonu kapalı kurumları iş günü beklemek gibi zaman ve ekonomiden tasarruf sağlamaktır. Her geçen gün karmaşık olan hayatı olağan akışında sürdürebilmek, hayatı kolaylaştırmaktır.

E- Devlet için öncelikle her ilde bulunan posta İşletmeleri Müdürlüğüne şahsen müracaat edildikten sonra, postanedeki bazı matbu bilgileri doldurup, Maliye Bakanlığınca belirlenen ve cari yıl içerisinde belirtilen cüzi bir miktar ödeme yaptıktan sonra 5-10 dakika içerisinde üyelik ve şifre bilgileri belirtilen bir belge sahibi olmaktasınız.

Alınan bu belgeyi okuduktan sonra belgede belirtilen geçici şifre ile sisteme giriş yaptıktan sonra yeni şifre oluşturarak kayıt yaptırdıktan sonra istediğiniz her an 7/24 internetten bağlantı yapabilirsiniz. E-devlet üzerinden Bimer’e şikayet yada isteklerinizi gerçekleştirebildiğiniz gibi, adınıza kayıtlı herhangi bir telefon hattı olup olmadığını, ceza yada vergi borcunuzun sorgulaması gibi daha binlerce konuda bilgi sahibi olabilmektesiniz.

Ssk Hizmet Dökümü Alabilmek için

Elinizde bulunan e-devlet şifresi ile internete bağlı bulunan mobil ya da bilgisayardan giriş yapınız. Daha sonra arama motoruna Sosyal Güvenlik Kurumu ya da ssk hizmet dökümü diye ayrıntılı yada konu ile ilgili bir kelime yazdığınız takdirde önünüze çıkan alternatif içeriklerden size uygun olanı tıklayınız. Hizmet dökümü çizelgeniz karşınızdaki ekranda görülecektir. Devlet memurları kanununda hangi statüde çalışmış iseniz ona göre ayrı ayrı kategorilendirilen ya da hizmet dökümünün tamamını görmeniz mümkün.

Adınız ,soyadınız, çalıştığınız Kurum, Emekli sicil Numarası gibi bilgileri görebilirsiniz. Ayrıca ilk işe başlangıç tarihinden itibaren ay, yıl ve gün olarak kaydedilmenin yanı sıra terfi, askerlik, doğum borçlanması gibi her ayrıntıya ulaşmak mümkündür. İsteğiniz durumda bu hizmet dökümünü yazdırarak resmi belge statüsünde kullanabilirsiniz. Yazdır işlemi ekranda görülmektedir tıklamanız durumunda kayıtlı olan tüm hizmet dökümü yazdırılacaktır. Yazdırma sayısı birden fazla olacak ise yazdır ekranında gelen bölüme sayı adedini girmek gerekmektedir.

Hizmet Dökümü Almak için Dikkat Edilecek Hususlar Şunlardır

Öncelikle Şifrenizi unutmamak için bir yere not edinin. Şifrenizi unuttuğunuz takdirde ekrandaki şifremi unuttum butonuna basarak mail adresinize gelen aktivasyon linki ile yeniden bir şifre oluşturmanız mümkün ayrıca güvenlik riski taşımanız durumunda 3 aylık periyodlarla şifre değiştirme işlemi yapabilirsiniz.

Şifre ile girdiğiniz e- devlet 7/24 aktif olmasına rağmen belli bir beklemeden sonra otomatik olarak sizi devre dışı bırakabilmektedir. O sebeple işiniz sadece ssk hizmet dökümü ise hemen arama motorundan bu bölümü bulunuz.

Güvenlik açısından e- devlet şifresini kimse ile paylaşmayın ve ayrıca şahsi bilgisayarınız dışında bir bilgisayar kullanıyorsanız güvenli çıkıştan çıkmanız önerilir.

E-Devlet Şifresi Nasıl Alınır?

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

İLK YORUMU SİZ YAZIN