2017 senesinde geçmiş senelerden kalan ve de biriken kredi borcu ve kredi kartı borçlarını yapılandırmak, tek bankada toplamak, kapamak, durdurmak ve finansman olanağı sağlayan bankalar ve kredi borçlarının yapılandırılmasına karşılık olarak yapılacak işlemler hususundaki bilgilere bu yazıdan ulaşabilirsiniz. Eğer borçlarınızı artık ödeyemiyorsanız, yapılandırma ve finansman olanakları ile bankaların birleştirme kredilerini değerlendirebilirsiniz.

Kredileri Bir Bankada Birleştirmek

Kredi kartı, eksi durumdaki bakiye, vadesiz hesap, taşıt kredisi, konut finansmanı yada ihtiyaç kredisi borçlarının tümünü hesaplayın. Bütün kredi ve kredi kartı borçlarınızı bir kalem haline getirin ve bankaların her hangi birinden borç kapama kredisi çekin. Bu sayede bütün borçlarınızı tek bir bankada birleştirerek aylık ödeme tutarını düşeceği gibi, bütün kredi kartlarını da kapatarak tekrar borç batağına girmemeyi garanti altına alabilirsiniz, bu şekilde de borçlardan rahatlıkla kurtulabilirsiniz.

Kredi Borcu ve Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Bankadan daha önce çektiğiniz kredinin vadesini uzatarak, aylık ödenmesi gereken ödeme tutarını daha da azaltabilir, minimuma indirebilirsiniz, mesela 12 ay vadeli bir krediyi 48 aya dağıtarak, vade uzadığı için her ay ödenen miktar azalacağı için bir nebze olsun ekonomik durumunuz rahatlar.

Yapılandırma ve Kapama Kredisi

Bankaların müşterilerine sunduğu özel birçok avantajdan faydalanarak, borçlarınızdan kurtulabilmek için kredileri diğer bir bankaya taşıyabilir, bu taşıdığınız bankada finansman kredisi kullanıp, kısa vadede bütün borçlarınızdan tek kredi borcu ile kurtulabilirsiniz. Gerek 2017 senesinde gündemde olan sicil affı kanunu ile gerekse kredi kartlarına ait borçların yapılandırmasının mevzuatı gereğince borçlarınızı bir bankada toplamanız sizin için en karlı iş olacaktır. 15-36 ay birçok bankaya aylık yüksek miktarlarda borcunuz olacağına, tek bankaya uzun vade ile daha az taksitlerle borç ödenmesi daha basittir. Fakat yapılandırma ve kapama kredisi aldıktan sonra bütün kredi kartlarını iptal ettiğiniz takdirde, tekrar borç batağına sürüklenmeniz söz konusu olamayacaktır.

İpotekli Kredi Çekip Değerlendirmek

Birçok borç varken, bankadan üzerinize kayıtlı gayrimenkullerden her hangi birini ipotek ettirerek, yüksek miktarlarda kredi çekebilir ve bu kredi ile borçlarınızın tamamını kapatarak, tek çatı altında ödemeye devam edebilirsiniz. Arsa, tarla, konut, bahçe, gibi taşınır ve de taşınmazların bir kısmını bankaların eksper işlemleri sonrasında ipotek kapsamına alınabilmektedir. Ayrıca ipotek tesisine ek olarak kefil göstermek ayrı bir güvence olabilmektedir.

Faizler Düştüğünde Yapılandırma ve Refinansman

%1,20 aylık oranı ile kredi çektiğinizi düşünürsek ve de eylül ayı itibariyle kredi faizleri %0,85 seviyelerine düştüğünü farz edersek. Bu durumda aylık ödenmesi gereken faiz oranı 0,35 seviye düşeceğine göre, bankalardan yapılandırma ve de Refinans kredisi çekmeniz halinde, aylık ve yıllık ödenecek miktar değişecektir. İkinci çekilen krediye ödenecek masraf, aylık ödeme miktarı, yıllık toplam ödenecek tutar bu faize b oranla düşecektir. Bu senenin sizin için karlı geçmesini istiyorsanız, yapılandırma olanaklarını araştırabilirsiniz.

Kredi Borcunu Maaş Bankanızdan Yapılandırın

Borç batağına düştükten sonra, birde icralık ve avukatlık bir durum olmadan, kredi kullanılan banka şubesi ile görüşme sağlayın. Kredi kartı borçlarının ve bireysel kredilerin yeniden yapılandırılmasını, faizlerin düşürülmesini ve ödeme vadesinin uzatılmasını talep edebilirsiniz. Bu görüşmeler neticesinde bankanın ve BBDK’nın mevzuatına ters gelen bir durum söz konusu değil ise bütün kredileriniz yapılandırılır ve yeni bir ödeme planı oluşturulmuş olur. Bu plan sayesinde 2017 senesi itibari ile sıfırdan yeni bir kredi kullanmış gibi ödemeye başlarsınız ve de bu şekilde borcunuzu rahatlıkla, dara düşmeden küçük miktarlarla ödeyebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Ziyaretçi Yorumları (0)

Yorum Bırakın

[ Yoruma cevap yazmaktan vazgeç ]
E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar (*) ile işaretlendi!