Günlük hayatta ulaşım için kullandığımız, hayatımızı kolaylaştıran bir araçtır araba. Geçmişte bayanların fazla tercih etmediği yâda kız araba mı kullanırmış yaklaşımıyla engellendiği dönem bitmiş artık ehliyet alma yaşına giren çoğu bayan araba kullanmaya başlamıştır. Artık erkekler kadar bayanlarda araba sahibi olmak istiyor ve trafiğe çıkıyor. Kadınlara artık iş hayatında da şirketlerde pozisyonlarına göre şirket araçları verilmekte. Birçok çalışan kadın da iş ve özel hayatın da rahat ve konforlu bir ulaşım için araç almaktadır. Erkeklere göre kadınların araba zevkleri çoğunlukla daha başka olur. Gerek kullanım kolaylığı gerek gösterişi daha detaycı davranabilirler.

Bayanların çoğunlukla tercih ettiği arabaları sırasıyla tanıtalım. NISSAN MICRA – bu araç kadınların en çok tercih ettiği bayan arabaları arasındadır. Benzinli ve dizel seçenekleriyle aynı zamanda küçük olması kadınların dikkatini çeken özelliklerden biridir. Fiyatları değişkenlik göstermekle birlikte 44.000 TL ile 65.000 TL arasındadır. NİSSAN MİCRA 2017 Bayanlar genelde küçük, hatchback ve şirin arabaları severler. VOLKSWAGEN NEW BEETLE – bu araç bayanların tercih ettiği oldukça şirin küçük araba modelleri arasında yerini alır. Otomatik vites seçeneği bulunmaktadır. Aslında tam bir bayan arabası dır. En şirin bayan araba modelleri arasında en ön sırada yerini alır. Diğer bayan arabaları na göre yüksek performansıyla fark yaratır. VOLKSWAGEN NEW BEETLE 2017 HONDA JAZZ – Yine küçük bayan araba modelleri arasında yerini alan bu araç 50.000 TL ile 62.000 TL arasında bir fiyattadır. Benzinli ve dizel seçenekleriyle, hidrolik direksiyon olması bayanlar için tercih sebebidir. HONDA JAZZ 2017 TOYOTA YARIS – Bu araç kadınlar tarafından çok fazla rağbet görmüştür. Performans açısından diğer bayan arabaları na göre daha düşük olsa da fiyatları daha uygundur. TOYOTA YARIS 2017 MINI ONE – mini ailesinin en zarif aracıdır. Birçok kadının hayalini süsleyen mini one 6 ileri şanzımanı vardır. Benzinli arabadır. Bayan araba modelleri arasında biraz lüks fiyata sahiptir.

MINI ONE 2017 OPEL ADAM – küçük araba modelleri arasında 87 beygir, otomatik vitestir. Oldukça küçük boyutlara sahip, şirin bir bayan arabası dır. OPEL ADAM 2017 AUDI A3 – Marka olarak biraz pahalı bir araç olsa da bayanların vazgeçilmezleri arasında yerini alır. Bu aracın 2 çeşit modeli vardır. Biri sedan biri sport olarak geçmektedir. Her ne kadar pahalı olsa da hem tasarım hem kullanım olarak çok güzel bir arabadır. Audi a3 fiyatı 90.000 TL ile 135.000 TL arasında değişmektedir. AUDI A3 2017 NISSAN JUKE – Hem fiyatı yüksek olmasın, hem şirin olsun, hem küçük olsun istiyorsanız tam size göre bir bayan arabası. Bayan arabaları arasında hem SUV’a göre hem gücüne göre diğerlerinden ayrılarak fiyatı çok düşüktür. En çok tercih edilen bayan araba modelleri arasında yerini almaktadır. NISSAN JUKE 2017 ALFA ROMEO MITO – Alfa Romeo ailesinde en şirin araç olarak yerini almıştır. 2 kapalı bir arabadır. 5 ileri şanzımana sahip bir araçtır. Ortalama 85.000 TL fiyata sahip küçük araba modelleri arasında yerini alır. ALFA ROMEO MITO 2017 FIAT 500 – Bu minik araç bayanların gözdesi otomatik vites bir araçtır. Bayan arabaları arasında miniliği ile yerini alır. FIAT 500 2017 CITROEN C1 – Cıtroen grubunun bayanlar için en ideal modelidir. Araçta airscape denilen cam tavan vardır. 4 kapılı, 5 ileri şanzımanlıdır. Fiyat olarak 50.000-55.000 TL civarındadır.

CITROEN C1 2017 VOLKSWAGEN POLO – çok sade bir modeldir. Bayanların konfor, rahatlık, güven sebepleriyle tercih edeceği bir araçtır. Fiyatları 40.000 ile 90.000 TL arasında değişmektedir. VOLKSWAGEN POLO 2017 PEUGEOT 3008 – bayanların tercih etmesiyle erkekleri şaşırtan tek araç diyebilir. Genel olarak bakıldığında bayanların tercih ettiği küçük araba modelleri arasında sayılmaz. Jip grubu bir araçtır. 4 kapılıdır. 6 ileri şanzımanı vardır. Fiyat aralığı 95.000 TL ile 110.000 TL arasındadır. PEUGEOT 3008 2017 Tüm bu mini ve şık modellerin giderek artması bizlere artık bayanların ne kadar fazla araç kullandıklarını göstermektedir aslında. Eskiye nazaran bayanların araba kullanmaları hızla yayılmıştır. Bayanların öncelikli tercih sebepleri yukarıdaki araçlardan da anlayacağınız üzere, mini modeller olması, şirin ve şık görünümleri, kolay ve konforlu kullanımları ve otomatik vites olmasıdır. Bayan arabaları arasında her bütçeye uygun model bulmakta mümkündür. MINI COOPER – bu modeli beğenmeyecek bir bayan tanımıyoruz. En dikkat çeken özellikleri farklı renk tonları ve tasarım paketleridir. Bayanların bir numaralı gözdesi olmakla kalmamış erkelerinde gözdesi olmuştur. MINI COOPER 2017 FORD FIESTA – Türkiye’de neredeyse her 5 bayandan biri bu arabayı tercih ediyor. Klasik bayan arabası olarak anılmakta son zamanlarda. FORD FIESTA 2017 Son yıllarda bayanların araç kullanımının ve araba almasının artmasıyla otomobil üreticileri tamamen bayanlara yönelmiştir. Bayanlara uygun modeller tasarlamaya başladılar ve bayanların tercih edeceği daha renkli arabalar çıkarmaya başladılar. Birçok model sadece bayanlara yönelik üretilmiştir. Artık bayan arabası şeklinde bir furya başlamıştır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Ziyaretçi Yorumları (0)

Yorum Bırakın

[ Yoruma cevap yazmaktan vazgeç ]
E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar (*) ile işaretlendi!